26 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole Przegląd Pięknego Czytania klas 1-3. Skierowany był do wszystkich uczniów AMS, a w szczególności do miłośników czytania.

 

Wydarzenie to poprzedzał etap klasowy, który miał miejsce 24 maja 2017 roku. Tego dnia zostali wyłonieni przez jury przedstawiciele poszczególnych klas, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w piątek w etapie szkolnym.

Głośne czytanie i prezentacja tekstu publicznie nie jest tak łatwa, jakby się to mogło wydawać, czytając w zaciszu domowym, do poduszki, czy w przerwie od codziennych obowiązków. Wiedzą o tym ci, którzy zmierzyli się z tym zadaniem i wzięli udział w Przeglądzie. Wśród nich znaleźli się: Marysia, Kacper, Filip oraz Jakub W. (z klasy pierwszej), Zuzia, Pola D., Paskal oraz Jakub (z klasy drugiej), Natalia i Stanisław (z klasy trzeciej). Bardzo ważne było przystąpienie do przeglądu, a tym samym przezwyciężenie mniejszej lub większej tremy.

Przegląd składał się z dwóch części. Pierwsza to prezentacja przygotowanego przez siebie tekstu, czyli odczytanie go w ciekawy sposób, zachęcający do sięgnięcia po książkę. Druga część polegała na przeczytaniu nieznanego tekstu na poziomie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowanego przez jury.  Każdy z uczestników wspaniale poradził sobie z tymi zadaniami. Jury długo obradowało, ale ostatecznie dokonało tego trudnego wyboru.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Marysia (kl. I), Jakub (kl. II), Kacper (kl. I), Pola D. (kl. II) oraz Natalia (kl. III).

Wyróżnionym gratulujemy, życzymy samych miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć  w kontakcie z literaturą oraz rozwijania swoich pasji czytelniczych.

 

1.JPG 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.JPG 8.JPG 9.JPG