Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole,

jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Będę się starać być dobrym uczniem,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Tymi słowami uczniowie klasy pierwszej oficjalnie złożyli przyrzeczenie i zostali przyjęci do braci uczniowskiej AMS. Jak co roku uroczystość odbyła się w okolicach Święta Edukacji Narodowej. Oprócz wierszy i piosenek w wykonaniu pierwszoklasistów, było również tradycyjne pasowanie kredką, wręczenie legtymacji, dyplomów i upominków. Całemu wydarzeniu towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, uczniowie innych klas, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz pomoc w przygotowaniach!

IMG_8315.jpg IMG_8325.jpg IMG_8334.jpg _MG_8760.jpg _MG_8769.jpg _MG_8774.jpg _MG_8775.jpg _MG_8776.jpg _MG_8793.jpg _MG_8810.jpg _MG_8827.jpg _MG_8844.jpg _MG_8917.jpg _MG_8956.jpg

Rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej AMS we Wroclawiu to rok wyjątkowy. Zaczynamy go w nowym miejscu - naszym wymarzonym. Uczymy się w budynku szkolnym przy ul. Stabłowickiej we Wrocławiu. Przygotowywaliśmy się do tego wspólnie z nauczycielami i rodzicami, którzy bardzo nam pomagali w sprzątaniu i meblowaniu. Bardzo serdecznie za to dziękujemy.

W tym roku naukę w naszej szkole ropoczęła klasa 0, klasa I, II, III, IV i V.

Wszystkim naszym Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom oraz pozostałym pracownikom Szkoły życzymy dobrego, owocnego i bezpiecznego roku szkolnego.

Gaudium in litteris est!

12 złotych gwiazdek ułożonych w krąg na niebieskim tle symbolizuje państwa, które żyją w zgodzie i w harmonii (jako ciekawostkę można podać, iż liczba 12 może być odbierana jako doskonałość: 12 godzina na zegarze, 12 miesięcy...)

26 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole Przegląd Pięknego Czytania klas 1-3. Skierowany był do wszystkich uczniów AMS, a w szczególności do miłośników czytania.

Dzieci lubią aktywność fizyczną, chętnie uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach ruchowych organizowanych przez dorosłych, ale też są spontanicznymi twórcami swoich zabaw. Dlatego, wspólnie z koleżankami zorganizowałyśmy SŁONECZNĄ – SPARTAKIADĘ szkolną dla dzieci z klas 1- 3.

Impreza odbyła się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 12 we Wrocławiu  pod hasłem  RUCH, ZABAWA I UŚMIECH NA BUZIACH WSZYSTKICH DZIECI.

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji "NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAMPERA - WROCŁAW".

podziękowanie z hospicjum

01.czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowaliśmy również w Aktywnej Małej Szkole, gdzie dobra zabawa to podstawa, a dziecięcy uśmiech spędzał chłód z ludzkiej twarzy.

Święto Niezapominajki obchodzone jest w Polsce od 2002 r. Pomysł zrodził się na antenie radiowej Jedynki podczas audycji Andrzeja Zalewskiego "Eko-Radio". Święto Polskiej Niezapominajki" jest okazją, by dać dowód pamięci bliskim nam osobom, tym, których lubimy, kochamy, szanujemy. Ale nie tylko. Możemy powiedzieć coś miłego każdemu. Mamy powód, żeby wnikliwiej przyjrzeć się ludziom wokół nas i w każdym człowieku dostrzec to, co w nim dobre, szczere i serdeczne. Powiedzieć mu o tym i nigdy nie zapomnieć, bo niezapominajki "szepczą skromnie: nie zapomnij o mnie". Dlatego niezapominajka staje się symbolem przyjaźni, miłości i pamięci. Niezapominajka to również symbol naszej pamięci o ochronie przyrody, szczególnie lasów oraz każdej zieleni w naszych krajobrazach.

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński

30 maja 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy u. Eluarda odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów AMS. Zanim jednak dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je oraz jakie możliwości stoją przed młodymi czytelnikami aktywnie korzystającymi z zasobów biblioteki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Eluarda dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika.