28 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (który przypada na 27 marca), dzieci z naszej szkoły obejrzały spektakl w operze Wrocławskiej pt. „W krainie czarodziejskiego fletu”. Widowisko operowe było piękne, wielobarwne i ozdobione muzyką na żywo, w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Wielkie wrażenie na dzieciach zrobiły również kulisy Opery, ogromna scena i charakteryzatornia okraszone piękną opowieścią operowego śpiewaka i aktora. Całość zorganizowali nasi niezastąpieni, cudowni Rodzice ucznia, w ramach lekcji rodzicielskiej. Z całego serca dziękujemy.

21 marca w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu odbył się XVII Miejski Konkurs Recytatorski „Spotkanie z wierszem”. Celem konkursu jest popularyzacja poezji dziecięcej, rozbudzanie wrażliwości poetyckiej uczniów w młodszym wieku szkolnym oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Tegoroczna edycja była tematycznie bardzo bliska naszym szkolnym sercom, ponieważ nosiła tytuł „Muzyka w poezji – poezja w muzyce”.

Dnia 13 grudnia 2016r. uczniowie AMS odbyli podróż do przeszłości, a dokładniej do czasów szlacheckich. Aby ta wirtualna wycieczka mogła się odbyć, udaliśmy się do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Tam mieliśmy okazję poznać dawne zwyczaje i obrzędy związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia w polskich dworach szlacheckich.

30 września 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej AMS uroczyście obchodzili Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki wręczyły dżentelmenom legitymacje super – chłopaka i słodkości oraz złożyły życzenia.

20 marca, w poniedziałek, dzieci z AMS wyszły na ulice Leśnicy odwołać Zimę a zaprosić Panią Wiosnę. Orszak był bardzo kolorowy i głośny – dzieci zabrały ze sobą swoje instrumenty perkusyjne. Efekt był natychmiastowy: pogoda zrobiła się wspaniała, wyszło słońce zza chmur a na krzewach i drzewach pojawiły się zieleniejące pąki. Witaj Wiosno!

Miś jest mały i puchaty,

miś jest fajny i kudłaty,

miś jest gruby jak ta kula,

misia zawsze się przytula.

 

14 października to data szczególna.  Świętują nauczyciele i wszyscy pracownicy tych miejsc, gdzie codziennie, dzień po dniu,  dzieci i młodzież zdobywają wiedzę, poszerzają swoje horyzonty, otwierają się na świat i zawierają przyjaźnie.

W poniedziałek 13 marca, z okazji Światowego Dnia Liczby Pi, uczniowie klas I-III wyruszyli w matematyczną podróż do odległych i jeszcze nieznanych im miejsc. Środkiem lokomocji były „matematyczne okręty”. Pokonując wyzwania, uczniowie przybyli do „matematycznych portów: Liczydełkowa, Figurkowa, Zegarkowa, by w końcu móc odpocząć i zrelaksować się w Piłkarzykowie i Chusteczkowie. W każdym porcie kryły się zadania, które czekają na dzieci. Dzieci miały również okazję zmierzyć się z matematycznym torem przeszkód.

27 października uczniowie klasy pierwszej w ramach lekcji rodzicielskiej punktualnie o godzinie 8.30 , wyruszyli do kopalni złota w Złotym Stoku. Przygodę rozpoczęli od zwiedzania z przewodnikiem Sztolni Gertruda.

Jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas i każdy z nas może w codziennym swoim funkcjonowaniu trochę ulżyć środowisku.

Nasze dzieci, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, miały pełne ręce roboty. Postanowiły życzyć całemu światu Wesołych Świąt i udanego roku 2017. Jedną z adresatek życzeń była brytyjska królowa, Elżbieta II. Każdy uczeń napisał do królowej życzenia w języku angielskim i opatrzył je ilustracją swojego autorstwa. W połowie lutego nadeszła odpowiedź z pałacu Buckingham ku radości wszystkich dzieci.