Projekt „O czym marzy… miejsce” z fundacją Szkatułka

W tym roku szkolnym w klasach 4-8 stosujemy metodologię nauczania przez projekt. Zagadnienia z podstawy programowej kilku przedmiotów uczniowie realizują w jednym projekcie. To nauczyciele AMS opracowują projekty dla uczniów, przy wsparciu różnych instytucji.

Przykładem takiej pracy jest udział klasy 7 w elitarnym, o ogólnopolskim zasięgu projekcie „O czym marzy…”, w którym realizowane są treści programowe z biologii, geografii, matematyki, plastyki, a także komunikacji społecznej i aktywności obywatelskiej. Projekt koordynuje Fundacja Szkatułka z Warszawy, dofinansowany jest z funduszy Narodowego Instytutu Wolności, Nowego FIO.

Celem projektu jest przygotowanie młodych osób do podejmowania obywatelskich aktywności, w tym dotyczących klimatu, ochrony zwierząt i bioróżnorodności, kształtowanie postawy współodpowiedzialności za jakość życia i środowiska naturalnego w miejscu zamieszkania i umiejętności współpracy, w tym zakresie, u młodzieży i dorosłych.

Rozwijanie komunikacji pomiędzy młodzieżą z różnych regionów kraju – z terenów wiejskich, małych i dużych miast. I w efekcie zrozumienia złożoności i innego rodzaju potrzeb różnych społeczności.

Niedługo finał projektu, a dziś udostępniamy kilka zdjęć z realizacji jednego z zadań

Projekt realizowany jest od października do grudnia 2021

Uczniowie pracowali w 3 zespołach i każdy z nich przygotował stronę internetową, na której opisał swoją wizję związaną z projektem:

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.